Korepetycje dla starających się o zieloną kartę do USA.

Historia ostatnich 3 pokoleń w pigułce.

Z cyklu; „S-183, 52 stan z prawami dla tubylców”.

dr J.Jaśkowski

Motto:

Propaganda polityczna, to sztuka czynienia innych nielubianymi wrogami.

Henri Tissot.

Za co nie lubię Polaków? 

Ponieważ zdrajców i renegatów biorą za bohaterów i stawiają im pomniki”.

Katarzyna II

Spora ilość Polaków usiłuje zdobyć tzw. zieloną kartę umożliwiającą  stały pobyt w USA. Niestety, sposób prowadzenia edukacji przez Ministerstwo nie wiadomo dlaczego zwane Oświaty, uniemożliwia zapoznanie się nie tylko           z historią USA, ale nawet najbliższych sąsiadów.  

Dzieje Europy sprowadzane są do kilku wojen i szczątkowej historii Polski, niby kraju rodzinnego. To znaczy, tresura sprowadza się do zapoznania ucznia z takimi pojęciami jak: Bitwa Pod Grunwaldem, Potop Szwedzki, Odsiecz Wiedeńska, obecnie Bitwa Warszawska, ale proszę się zapytać jakiegokolwiek maturzysty o przyczyny czy skutki dla Polski tych wydarzeń…. zapada głęboka cisza.

Prawie nikt w Polsce nie wie, że najazd Gustawa Adolfa na Polskę w 1665 roku, był prostą wyprawą najemników realizujących za 200 000 dukatów politykę City of London.

Jak już o tym pisałem, od 1773 roku trwa w naszym kraju tresura młodych pokoleń, w jedynie słusznej poprawności politycznej. Co prawda, ta poprawność zmienia się co jakiś czas, ale zawsze jest to samo.

https://www.polishclub.org/2014/08/26/dr-jerzy-jaskowski-tajne-akta-cia-a-edukacja-z-cyklu-polska-istnieje-formalnie/

https://www.facebook.com/JJaskow/posts/497669320565699/

Zaczynając od początku.

Kolejne rządy warszawskie [ G.Braun] usiłują dokonać zmiany naszej cywilizacji łacińskiej na cywilizację bizantyjską w wydaniu pruskim,                   z domieszką turańszczyzny i cywilizacji żydowskiej [chazarskiej].

Proszę zauważyć poniższe hasełka:

 „Łączmy się Proletariusze”, 

„Masy wszystkim, jednostka niczym”,

„W organizacji siła” , ” W jedności Siła”,

i wiele tym podobnych.

Dlatego urzędnicy traktują społeczeństwo jak przysłowiowe Bydełko.                          Wszyscy muszą dostosować się do tych samych  procedur, 

– wszyscy muszą zdawać te same testy, 

– wszyscy muszą być szczepieni.

A przecież już student 3 roku dawniejszej medycyny wiedział, że odporność poszczególnych pacjentów jest różna i jedni chorują, a inni nie, na te same choroby. Student Akademii Medycznej wiedział, że niektórzy mają przeciwciała po kontakcie z danym patogenem i są odporni, pomimo bezobjawowego przejścia danej choroby. Innymi słowy, szczepienie ich jest bez sensu, ponieważ może wywołać chorobę. 

Obecnie na Uniwersytetach Medycznych już tego nie uczą, tworząc Roboty Biologiczne, mające zajmować się sprzedażą procedur.

Jak niski jest poziom merytoryczny urzędników rządu warszawskiego, najlepiej świadczy wypowiedź ich   przedstawicieli  p. Czecha, który twierdzi   ex cathedra, że „jak nie będziemy szczepili, to będziemy mieli epidemię”.

Już nie wymagam, żeby młody człowiek znał historię epidemiologii,        ale od 2005 roku do 2015 roku, na sąsiedniej Ukrainie nie szczepiono                  i zachorowania na ODRĘ spadły do ok. 50 przypadków rocznie. Jak zaczęli szczepić w 2016, to wybuchła epidemia i zachorowało  od 12 000 w pierwszym roku, do ponad  50 000 w 2018.

Podobnie epidemia poszczepienna w Indiach, w 2012 roku. Normalnie,      w tym ponad miliardowym państwie na polio chorowało ok. 200- 250 osób.     Po rozpoczęciu akcji szczepień przez B.Gatesa i WHO, zachorowało 61 700 dzieci. Szczepień zaprzestano po zastrzeleniu 8 dealerów szczepień.

Wydaje się, że tylko taką argumentację rozumieją fanatycy szczepień.

Ale przechodząc do historii USA, tego kraju będącego nadal zależnym od City of London, z powodu Dystryktu Kolumbia.

 Dlaczego USA ma poważny problem z Dystryktem Kolumbia i co to jest Konstytucja USA z 1871 roku? Musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie.

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/84898-jestes-tylko-numerem-zdrowie-i-nie-tylko

https://www.polishclub.org/2016/10/31/dr-jerzy-jaskowski-swiat-prywatne-koncerny/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Waszyngton

City stworzyło prostą ideologię, nagłaśnianą przez tego grubasa z cygarem   i whisky: „walka o demokrację”, czyli wprowadzenie cywilizacji azjatyckich    do Europy.

Poniżej podam przykłady takowej walki o demokrację. W związku             z tym, że przykłady okupacji innych krajów, pod pretekstem fałszywej flagi już częściowo opisałem, skupię się na latach po 1945 roku.

Głównym celem tego kolonializmu jest:

– uczynienie świata bezpiecznego dla amerykańskich -City, korporacji. Bardzo dobrze pokazuje to film Cruzerios,

– zapobieganie powstaniu jakiegokolwiek społeczeństwa, które mogłoby naruszyć obecny układ,

– rozszerzenie hegemonii gospodarczej City na cały Świat. Nazywa się to New Order Seculorum –  Nowy Porządek Świata -, czyli: jeden przywódca, jedno państwo, jeden pieniądz.

Więc do rzeczy.

W minionym okresie po 1945 roku, Pentagon interweniował w ponad 70 państwach, narzucając swoich namiestników.

1. Chiny 1945 – 1949.

Pomimo, że pierwotnie USA popierało Czang Kaj-szeka, to w wojnie domowej zmieniło front i wykorzystując żołnierzy japońskich, zaczęło popierać Mao tse – tunga. Zdradzony Czang musiał uchodzić  na Taiwan. Chinami zaczęli rządzić komuniści. Innymi słowy, stało się to samo, co w 1917 roku w Rosji.  Najemnicy opłacani przez City [Warburga], dokonali zamachu stanu, mordując cara wraz z rodziną, pomimo, że to byli kuzyni ich królowej. W Chinach Mao zastosował podobną ideologię, mordując kilka lub kilkanaście milionów wykształconych ludzi.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chińska_wojna_domowa

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=11103

https://www.legimi.pl/ebook-tragedia-wyzwolenia-historia-rewolucji-chinskiej-1945-1957-frank-dikotter,b152016.html

Motłochem łatwiej się rządzi.

2. Włochy 1947 – 1948

CIA robiła wszystko, aby tzw. komuniści nie doszli do władzy, m.in. wskrzesiła mafię, zarówno sycylijską jak i w Neapolu, zlikwidowaną praktycznie przez Mussoliniego, zresztą agenta City od 1916 roku.

Przez kolejne dekady, CIA realizując politykę wielkich korporacji, ingerowała w politykę we Włoszech. W tym celu stworzono nawet organizację pt. GLADIO, czyli MIECZ, do bezkarnego mordowania przeciwników.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Włoska_Partia_Komunistyczna

https://wyborcza.pl/1,75399,4857200.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Gladio

https://histmag.org/Operacja-Gladio-czarna-karta-antykomunizmu-16670

http://niniwa22.cba.pl/operacja_gladio.htm

https://www.polishclub.org/2014/03/19/dr-jerzy-jaskowski-kozacy-jak-dezinformuja-nas-zawodowi-historycy-czesc-ii/

http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/97447-co-to-sa-teorie-spiskowe-w-xx-wieku-cd

3. Grecja 1947 – 1949.

CIA, realizując politykę CITY, interweniowała na rzecz neofaszystów, zdradzając „komunistów”, którzy walczyli z Niemcami. CIA stworzyła specjalną tajną policję, pod nazwą KYP.  Ta instytucja, podobnie jak CIA , stosowała tortury i inne pozaprawne metody, w celu likwidacji przeciwników politycznych. Stąd, po 1953 roku mieliśmy taki napływ Greków do Polski, między innymi do Szczecina, Gdańska czy Wrocławia. Byli to uciekinierzy polityczni z Grecji, prześladowani przez KYP- CIA.

Siły armii ; 180 000, straty 16.753 zabitych, 40 398  rannych,  6986 zaginionych,

Siły Komunistów ; 35 000, zabitych 25000. 

czyli jak Grecy mordowali Greków.

Od 1952 roku Grecja nalezy do NATO, czyli podlega Pentagonowi. W 1967 roku wojsko dokonało zamachu stanu.  Do 1974 roku Grecja rządziła hunta czarnych pułkowników.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Grecji

4. Filipiny 1945 – 1953.

Korporacje City, podbiły za pomocą Pentagonu Filipiny w 1905 roku.  Po 1945 toku Pentagon zaczął zwalczać organizacje partyzanckie ugrupowania HUK  [Hukbong , Hukbalahap ] czyli Ludowa Armia Antyjapońska – lewicujące. Jej oddzialy były niezwykle skuteczne w walce. W szczytowym okresie obejmowała 500 000 karabinow. Nawet Pentagon to uwiecznił w swoich filmach.   W 1950 roku Hukbalahap  przekształcił się w Hukbong czyli Armię Narodowowyzwoleńczą. Pentagon zaczął je niszczyć jeszcze w trakcie walk z Japończykami.  Calkowite rozbicie partyzantki Hukbong nastąpiło w 1954 roku. Niedobtki walczyły jeszcze przez dwa lata. Potem instalował marionetkowe rządy  zwieńczone dyktaturą Ferdyanda Markosa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hukbong

5. Korea Południowa  1945 – 53.

Po 1945 roku Pentagon stłumił oddolne ruchy społeczne ustanawiając rzady tzw. Konserwatystów współpracujących z Japończykami. Do dnia dzisiejszego Armia USA musi pilnować bezpieczeństwa tych rządów utrzymując stałe bazy kosztem podatnika amerykańskiego.  Po zakończeniu wojny z Północą przystąpiono do czystek na Południu. Wg władz cywilnych zamordowano ok. 200 000 ludzi podejrzanych o sympatię z Północą. 

Przypomina to zupełnie podobne zachowania komunistów w Polsce po 1945 roku. także w celu zapewnienia „demokracji” zamordowano oficjalnie ok 100 000 ludzi i podobno drugie tyle wywieziono po 1945 na Sybir. problem powstaje z powodu zmiany strat w obozach koncentracyjnych  po 1990 roku. Otóż zmieniono wielkośc ofiar obozu w Ośwźcimiu z ok 4.5 – 5 milionów na 1 milion. Gdziwe więc podziało sie te 4 miliony?

Zaden z rzadowych hisotrykow przez ostatnie 30 lat nei próbował odnieść się do tego prostego faktu.

Wojskowe Biuro Hisotryczne, utowrozne w 1927 roku do fałsozwania hisotrii także po 1989 roku nie próbuje wujaśnić co stało sie z 4 milionami Polakow pod okupacją Sowiecką.//

Sam musisz  to sobie wyjaśnić Szanowny Czytelniku.

Jest to tym samym bardzo dziwne, skoro wieść gminna podaje, że Korea Północna jest po prostu wielkim folwarkiem USA produkującym narkotyki na całą Azję.

https://www.facebook.com/JJaskow/posts/1033258373673455/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_koreańska

6.  Polska 1944-1949

Jak wiadomo AK, czyli największa podziemna siła zbrojna w Europie,       w czasie II Wojny Światowej, była prowadzona przez MI 6, Wydział Propagandy i Agitacji. Te bajki o jakimś rządzie londyńskim były typową propagandą fałszywej flagi. Urzędnicy tego tworu otrzymywali depesze z kraju, nieraz po 6 miesiącach od ich otrzymania przez MI6. Pisze o tym w miarę szczegółowo, Józef Mackiewicz, dlatego jego dzieła są w Polsce na indeksie,      a inne nie. 

W celu ułatwienia Stalinowi zagarnięcia obszarów jałtańskich, sprowokowano Powstanie Warszawskie. Chodziło o wymordowanie                     i  likwidację PATRIOTÓW. Udało się to doskonale. Z ok. 2 500 sztuk broni palnej, kazano zaatakować dwie dywizje niemieckie, w tym pancerną. Efekt jest znany. Wymordowano na samej WOLI 50 000 ludności cywilnej.

Dlatego już od 1954 roku, pozwolono wydawać książki o agentach CIA np. Słynny Kurier Jeziorańskiego, a zabroniono pisać o NSZ, praktycznie do dnia dzisiejszego, z małymi wyjątkami dr Szcześniaka czy p. Żebrowskiego.

Po 1989 roku, praktycznie zastaliśmy już jawnie przejęcie przez CITY. Najważniejszy urząd w państwie, czyli Ministerstwo Finansów, sprawowali      od początku obywatele angielscy, a przecież wiadomo:

„Nieważne kto rządzi państwem, 

WAŻNE KTO EMITUJE PIENIĄDZ”.

Żaden rząd warszawski po 1989 roku nie opublikował bilansu otwarcia, czyli jest to kontynuacja poprzedników. Innymi słowy, wybory są fikcją literacką.

7. Albania 1945 – 1953

Jedyny kraj, w którym pomimo dużych wysiłków, nie udało się zainstalować rządu marionetek.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Enver_Hoxha

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Albanii

http://www.rocznikbezpieczenstwa.dsw.edu.pl/fileadmin/user_upload/wydawnictwo/RBM/RBM_artykuly/2014_1_16.pdf

8. Niemcy 1949.

CIA zainicjowało powstanie Niemiec Federalnych, czyli GMBH                  i zarejestrowanie tego tworu we Frankfurckiej Izbie Handlowej, jako korporacji. USA zagwarantowało sobie do 2099 roku kontrolę oświaty i mass mediów, do 2099 roku. Armia niemiecka nie podlega Kanclerzowi, ale Szefom NATO, czyli USA. Realizując politykę CITY np. w ostatnim okresie, uzbrajała ten twór, zwany Ukrainą. Największe transporty uzbrojenia idą przez Polskę. Nawet szkolenie  „Majdanowców” odbywało się  pod Warszawą i w Jugosławii. Mówił o tym swego czasu Korwin -Mikke . W celu wyolbrzymienia strachu, rozpoczęli serie dywersyjne, co doprowadziło do budowy słynnego muru w 1961 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Federalna_Niemiec_(1949–1990)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Zasadnicza_Republiki_Federalnej_Niemiec

https://www.dw.com/pl/60-lat-temu-jak-narodziła-się-nrd/a-4771685

9. Iran 1953.

Obalenie premiera Mossadegha było akcją, z której korzyść bezpośrednią miało CITY. Premier został wybrany sporą większością głosów,    w jak najbardziej demokratycznych wyborach. Popełnił fatalny błąd, nacjonalizując przemysł ropy. City straciło dochody.  CIA zareagowało natychmiast, przywracając szacha i zapewniając 25 letnią dyktaturę terroru. City podzieliło się ropą irańską, po 40 % dla angielskich kooperacji i amerykańskich, a 20 % dostały kooperacje z innych państw, biorących udział w przewrocie, odpady –  Irańczycy.

W sierpniu 2013 roku, CIA oficjalnie przyznała się do tego, że była zaangażowana zarówno w planowanie i wykonanie zamachu; przekupywanie irańskich polityków, wojskowych, urzędników oraz szerzenie propuczystowskiej propagandy[7][8]. CIA określiła zamach jako przeprowadzony „pod kierunkiem CIA” i jako „akt polityki zagranicznej USA, opracowany i zatwierdzony na najwyższych szczeblach władzy”[9].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu_w_Iranie_(1953)

https://en.wikipedia.org/wiki/1953_Iranian_coup_d%27état

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mohammad_Mosaddegh

10. Gwatemala 1953  i 1990.

Przez ok. 40 lat Gwatemalą rządziły instytucje, realizujące politykę wielkich korporacji. Szwadrony śmierci, tortuty, to była codzienność. Zamordowano w ten sposób ponad 100 000 ludzi. Wybrano w demokratycznych wyborach premiera Jacobo Arbenza. Facet znowu popełnił niewybaczalny dla City błąd, bowiem znacjonalizował  firmę  United Fruit  Company, mającą monopol na „owoce”. To był niewybaczalny błąd. Waszyngton natychmiast ogłosił, że Gwatemala miała być przejęta przez komunistów i należy przeciwdziałać. Oczywiście była to bzdura i fałszywa flaga. Sowieci                   w Gwatemali, nie mieli nawet przedstawicielstwa.

Po zamachu wszystko powróciło do normy. Zysk płynął do City.

Siły rządowe ok 6000 żołnierzy plus partyzanci,  straty 200 000 zabitych w tym cywile.

Hunta  32 000 żołnierzy, strat nie pdoają.

Po zamachu wszystko powróciło do normy. Zysk płynął do City.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Gwatemali

11. TZW Bliski Wschód. 1956 – 58.

Kanał Sueski, jest niezwykle ważną drogą komunikacyjną, pozwala bowiem skrócić drogę z Azji do  Europy. Sowieci zaczęli się umacniać                w Egipcie i Sudanie . Pisze o tym m.in. Gan- Ganowiak.

W celu odwrócenia uwagi Europy od konfliktu bliskowschodniego, sprowokowali tzw. Rewolucję Węgierską i Poznański Czerwiec.

Walki na Węgrzech trwały kilka miesięcy, 100 000 Węgrów uciekło          do Austrii. Setki zamordowano lub wywieziono na Sybir.

W tym czasie spokojnie przejęto Egipt.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojny_izraelsko-arabskie

https://books.google.pl/books?id=rv7OVcQkfMoC&pg=PA282&lpg=PA282&dq=Bliski+Wschód.+1956+-+58.&source=bl&ots=LCRV753bpi&sig=ACfU3U2-JOqbzZE-ZxCc54gbf0CkfDfj1Q&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjylfjfg-HnAhXGvosKHS2eADIQ6AEwCHoECAoQAQ#v=onepage&q=Bliski%20Wschód.%201956%20-%2058.&f=false

12. Indonezja 1957 – 1958

Sukarno był demokratycznie wybranym prezydentem, ale popełniał te same błędy co Naser. Zaczął prywatyzować zagraniczne koncerny, a tego City nie znosi. City usiłowało nie dopuścić do rozprzestrzeniania się tej zarazy, ponieważ Sukarno nawiązał kontakty zarówno z Chinami jak i Sowietami.  

CIA, niezbyt dobrze przygotowała się do akcji. Sukrano w tym okresie przetrwał.

https://williamblum.org/chapters/killing-hope/indonesia

https://en.wikipedia.org/wiki/CIA_activities_in_Indonesia

13. Gujana Brytyjska 1953 – 61.

Przez  jedenaście lat City, za pomocą koncernów i CIA, uniemożliwiało demokratycznie wybranemu przywódcy, objęcie jego urzędu. Cheddi Jagana był przywódcą  partii Trzeciego Świata. Trzykrotnie wybierany, lewicujący, ale jego polityka była umiarkowana. Był niebezpieczny dla Waszyngtonu, ponieważ dawał przykład innym państwom Ameryki Południowej, o możliwości prowadzenia rządów niekoniecznie korporacyjnych. Ostatecznie,odsunięty od władzy w 1964 roku. W latach 80 – tych, Gujana jeden z najbogatszych krajów tego regionu, był  jednocześnie, najbiedniejszym. Eksporterem byli ludzie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gujana

14. Wietnam 1950 – 1973.

Zaczęło się od niszczenia  miasta Ho -Chi  Minh, współpracującego czy wręcz stworzonego przez Zachód, przeciwko Francuzom kolonizującym Indochiny od ponad 100 lat.  

Po II Wojnie Światowej rozpoczęła się amerykańska agresja na Azję.        W pierwszym rzędzie chodziło o wyparcie Francji z Indochin , przejęcie bogactw naturalnych tych krajów i otwarcie rynków zbytu na swoje towary. 

Przypominam, szelf wietnamski posiada największe, słabo eksploatowane zasoby ropy i gazu ziemnego. Tworząc tzw. ruchy partyzanckie, wyrzucono        z Indochin, najpierw Japończyków, potem Francuzów i Anglików. Korporacje City przejęły ten obszar na własność. 

Francuzi zostali wyrzuceni w 1954 roku, po klęsce pod Dien Bien Phu. Akcje wojskowe przejął Pentagon. Po pokoju paryskim podpisanym w 1973 roku, korporacje naftowe uzyskały prawo eksploatacji złóż ropy i gazu na 99 lat. 

Straty ludzkie: siły  Amerykańie 543 000, zabitych 58220, rannych 153 00

 Straty  Wietnamu: Północ – do 750 000 zabitych, 

Południe 150 000 zabitych, Ludność cywilna ponad 2 000 000 zabitych. Tysiace kalekich dzieci po Orange Rain.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_wietnamska

15. Kambodża 1955 – 1973

Książę Sihanouk, przywódca tego kraju także nie chciał wysługiwać się korporacjom. W wyniku zamachu stanu obalono go w 1970 roku.  Oczywiście, wcześniej były bezprawne bombardowania Kambodży przez Pentagon.Zamiast Księcia, postawiono na czele państwa Pol Pota, byłego studenta paryskiego. Efekt jest znany. Najpierw wymordował ok. 2 milionów swoich, a potem wkroczyli Wietnamczycy i wymordowali kolejne 2-3 miliony.  Pentagon popierał cały czas Pol Pota.

Będąc w Tajlandii,  zwiedzałem muzeum walki partyzanckiej z rządem. Najciekawsze były eksponaty uzbrojenia pochodzące z Polski. Okazuje się, że przez cały okres komunizmu,  te ruchy partyzanckie w Azji ,były wspierane kosztem polskiego podatnika.

16. Kongo /Zair  1955 – 1973

Po uciążliwych walkach Patrice Lumumba, wychowanek „Moskowskowo Instituta”, został premierem Konga. Belgia nie chciała się pozbyć bogactw naturalnych tego kraju i stworzyła marionetkowy rząd w prowincji Katanga. 

Lumumba został zamordowany w styczniu 1961 roku, na wniosek prezydenta USA  Dawida Eisenhowera. Do władzy doszedł Mobutu Sese Seko. Mobutu rządził przez 30 lat, nie nękany przez City. Dochody z bogactw naturalnych, płynęły we właściwym kierunku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zair

https://pl.wikipedia.org/wiki/Demokratyczna_Republika_Konga

https://encyklopedia.interia.pl/geografia/news-kongo-zair,nId,2063810

https://pl.wikipedia.org/wiki/Patrice_Lumumba

17. Brazylia 1961 – 1964.

Prezydent Joao Goulart, miał własny majątek i rozpoczął urzędowanie od nacjonalizacji ITT oraz nawiązania stosunków z krajami demoludu. Na wniosek E.Kennedyego dokonano w 1964 roku zamachu wojskowego i obalono prezydenta.

Przez następne 15 lat rządziła junta wojskowa, a zyski z bogactw płynęły do koncernów City.

USA było zadowolone,  Brazylia zerwała kontakty z krajami demo i stała się jednym z najwierniejszych sojuszników.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Brazylii

18. Dominikana 1963 – 1966.

W lutym 1963 Juan Bosch objął stanowisko premiera w normalnych demokratycznych wyborach, po raz pierwszy w historii Dominikany, od 1924 roku.

Jak każdy prezydent kolonii, rozpoczął od reformy rolnej i nacjonalizacji niektórych przedsiębiorstw, ale w sposób umiarkowany, aby za duże zyski nie wypływały z kraju. Już we wrześniu  wojsko rozpoczęło bunt. Junta utrzymała się 19 miesięcy. Strajki ludności doprowadziły do powrotu prezydenta Juana Boscha. Pentagon tego nie wytrzymał. Wysłał 23 000 swoich najemników,         w celu utrzymania u władzy junty. Wszelka samodzielna myśl została zniszczona. Koncerny City wygrały.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dominikana

19. Kuba 1959.

Fidel Castro dochodzi do władzy. Przypominam, jego brat Raul jest członkiem parlamentu City of London Corporation. Zaczyna się 40 lat okupacji Kuby.

Kuba została podbita przez USA w 1905 roku. Od czasu Kolumba należała do Hiszpanii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuba

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fidel_Castro

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inwazja_w_Zatoce_Świń

https://pl.wikipedia.org/wiki/Allen_Dulles

20. Indonezja 1965.

Do władzy w wyniku zamachu stanu dochodzi protegowany CIA gen. Suharto. Rozpoczyna się rzeź i prześladowania tzw. komunistów.

Przypominam.

Pojęcie komunizmu powstało w połowie XIX wieku, na zjeździe agentury koncernu Rothschilda w Nowym Jorku. Tzw. Komuniści czyli Marks, Lenin alias Goldmana i inni, byli finansowani przez korporację Rothschilda. Manifest Komunistyczny to statut Komunistycznej Partii Niemiec.

Listę tzw. komunistów tj., ok. 5 000 nazwisk przeciwników politycznych sporządziła ambasada USA. Stała się ona podstawą czystki elit indonezyjskich, podobnie jak listy przygotowywane  na Polaków, w czasie II Wojny Światowej przez Niemców, co zaowocowało po wrześniu masowymi mordami ludności polskiej, a w pierwszym rzędzie inteligencji i księży.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Indonezji

https://pl.wikipedia.org/wiki/Indonezja

cdn.

dan w dniu św.Piotra Damiani tj 21 lutego 2020

Piotr urodził się w 1007 roku w Rawennie, w licznej i niezamożnej rodzinie. Matka, zniechęcona licznym potomstwem, porzuciła niemowlę. Ledwie żywe odnalazła je służąca i oddała rodzinie. Po przedwczesnej śmierci rodziców Piotr znalazł drugą, lepszą matkę, w ukochanej siostrze, Rozelinie. Zaopiekował się nim starszy brat, Damian, od którego przyjął przydomek Damiani (czyli „od Damiana”). Początkowo brat obchodził się z Piotrem surowo. Święty musiał paść u niego świnie. Kiedy jednak Damian poznał się na niezwykłych zdolnościach brata, za radą siostry oddał go na studia do Rawenny, a następnie do Faenzy i Parmy.

Po przyjęciu święceń kapłańskich Piotr został wykładowcą w jednej ze szkół parafialnych. Po pewnym czasie zrezygnował z czynnego życia. Udał się na pustkowie, a potem do klasztoru benedyktynów-eremitów. Został mnichem, a następnie w 1043 r. opatem eremu kamedulskiego w Fonte Avellana. Odnowił życie zakonne. Stał się doradcą wielu klasztorów i kierownikiem duchowym wielu uczniów, którzy garnęli się do niego. Ponieważ opactwo, w którym przebywał, nie było zdolne ich wszystkich pomieścić, założył dwa inne i ułożył dla nich osobną regułę. Z biegiem lat powstały dalsze ośrodki pustelnicze: w Marchii, Umbrii, Romanii i w Abruzzach. Piotr Damiani był przyjacielem kolejnych cesarzy: Ottona III i Henryka IV, doradcą papieży: Klemensa II, Damazego II, Leona IX i Stefana II. Ten ostatni mianował go w 1057 r. biskupem Ostii i kardynałem.

Piotr Damiani pracował nad wewnętrzną odnową Kościoła. Bolał bardzo nad Kościołem Chrystusowym, dręczonym wówczas chorobą symonii i inwestytury. Władcy i możni panowie świeccy pod pozorem zasług, jakie położyli dla Kościołów lokalnych, żądali dla siebie w zamian przywilejów mianowania duchownych na stanowiska proboszczów, przełożonych klasztorów, rektorów świątyń, a nawet biskupów. Panowie ci ponadto, jako fundatorzy i opiekunowie kościołów, rezerwowali sobie także kontrolę nad majątkami, które do tych kościołów przydzielili, i mieszali się w wewnętrzne sprawy Kościoła. Piotr Damiani szeregiem pism zwalczał te nadużycia.

Wielokrotnie bywał legatem papieskim na synodach i często pełnił funkcję mediatora. Mikołaj II wysłał go do Mediolanu, by w diecezji tamtejszej zaprowadził konieczne reformy. Papież Aleksander II trzymał Piotra stale przy sobie jako doradcę. W roku 1062 zlecił mu misję we Francji, by załagodził spór między biskupem Macon a słynnym opactwem benedyktyńskim w Cluny. Z tej okazji Piotr załatwił także sporne sprawy wśród biskupów: Reims, Sens, Tours, Bourges i Bordeaux. Po drodze odbył pielgrzymkę do grobów św. Majola i św. Odylona w Souvigny.

https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-21.php3

kontakt; [email protected]

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *